Рано чи пізно, але перед усіма, хто приїхав жити і працювати в Польщі постануть питання:

 • як відкрити рахунок в польському банку?
 • що потрібно для відкриття рахунку?
 • і найголовніше — який банк вибрати?Спробуємо розібратись з цими питаннями докладніше.

  Який банк вибрати для відкриття рахунку в Польщі?

  Отже, щоб не загубитися у всьому розмаїтті банків, які є в Польщі, потрібно знайти, який відповідає наступним критеріям:

  • відкриває рахунки іноземцям
  • для відкриття рахунку не обов’язковий PESEL
  • має хороший інтернет-банкінг (що дуже важливо, особливо для тих, чий рівень розуміння польської мови не надто високий)

  Особисті пошуки по інтернету ні до чого не привели, тому було проведено опитування знайомих. Всі одноголосно схилялися до того, що під наші критерії ідеально підходить Millenium Bank.

  Сайт Банку: bankmillennium.pl

  При необхідності можна перейти на англійську версію (що дуже зручно), але якщо і так щось не зрозуміло — завжди можна скористатися вбудованим перекладачем в Google.

  Відкриваємо рахунок у польському банку

  Далі потрібно піти у відділення Millenium Bank, яке найближче до вашого місцезнаходження. Адреси відділень і час роботи ви можете подивитися тут:

  bankmillennium.pl/o-banku/oddzialy-i-bankomaty

  Приїхавши в банк, йдемо до найближчого працівника і говоримо, що нам потрібно відкрити рахунок.

  Тут перше питання: «а як сказати якщо я не знаю польську мову?». Питання гарне. Можете уточнили – чи говорить працівник англійською, якщо ви не знаєте польську. Якщо поляки вам кажуть, що володіють трохи, то це означає, що вони говорять трішки краще, ніж середньостатистичний викладач англійської в українській школі.

  Якщо ж ви не говорите і англійською — озбройтеся мобільним інтернетом (наприклад, дешевий мобільний інтернет в оператор PLAY) або попросіть когось із знайомих вам перевести, оскільки українською або російською тут мало хто говорить.

  Пояснивши працівникові, який рахунок і навіщо нам потрібен, займаємось його оформленням. На всю процедуру у вас піде приблизно півгодини якщо ви один, і хвилин 45 — якщо ви удвох (так як повторювати про переваги і недоліки того чи іншого тарифу немає необхідності).

  Які документи потрібно мати для відкриття рахунку в польському банку?

  Достатньо буде мати з собою тільки свій закордонний паспорт. Його відсканують і перепишуть з нього дані. Іншу інформацію ви зможете дати і без інших супровідних документів, а саме:

  • ім’я та прізвище матері;
  • дівоче прізвище матері;
  • ім’я та прізвище батька;
  • адресу проживання в Україні: місто, індекс, вулиця, номер будинку і квартири;
  • якщо ви вже влаштовані на роботу, то назва фірми на якій ви працюєте для того щоб банк зробив повідомлення для роботодавця про відкриття рахунку (простий папірець з номером рахунку та печаткою банку, що дійсно цей рахунок належить вам);
  • ваш польський номер телефону (це, як і в наших банках, необхідно для активації рахунку);
  • вашу адресу проживання в Польщі (вона потрібна буде для того, щоб надіслати вам пластикову карту).

  Самі пластикові картки виготовляються протягом декількох днів, і приблизно через тиждень вам їх надішлють поштою на зазначену адресу проживання.

  Після оформлення контракту вам розкажуть як користуватися інтернет-банкінгом (сам інтернет банкінг в Millenium Банку схожий на Приват24, достатньо простий і інтуїтивно зрозумілий): допоможуть зробити перший логін на сайт і покажуть основні функції інтерфейсу.

  Власне все — рахунок відкритий. Працівник банку про всяк випадок дає свою візитку і каже дзвонити або писати на пошту, якщо будуть питання, або ж просто заходити у відділення.