З кожним роком відпочинок на польських пляжах набирає популярність. Воно й не дивно: польське узбережжя – відмінний варіант для комфортної і недорогої відпустки. Тут дуже чисті пляжі, доступні ціни та ввічливий персонал. А якщо витратити 15 хв для їзди на автобусі або автомобілі, то можна потрапити в історичний центр країни, де доступні захоплюючі екскурсії і безліч місцевих визначних пам’яток.

Щоб відпочинок на польських пляжах залишив у вас тільки позитивні спогади, пропонуємо познайомитися з деякими його особливостями.

Отже, найпопулярнішими морськими курортами на території Польщі є: Криниця-Морська, Колобжег, Леба, Сопот, Мендзиздроє, Свіноуйсьце, Владиславово, Пуцьк, Халупи, Хель. Для всіх цих місць характерні піщані пляжі, часто в поєднанні з прибережними дюнами і сосновими лісами, розташованими біля підніжжя кліфового берега. Місцями ширина пляжу може досягати 100 м. Абсолютно на всіх польських пляжах добре розвинена інфраструктура: є кабінки для перевдягань, душові кабінки, водні гірки, дитячі зони, майданчики для пляжних ігор, шезлонги, парасольки, бари і ресторани.

Крім того, на польських курортах туристи можуть не тільки відпочивати на пляжах. Тут в достатній кількості є розважальні та екскурсійні програми. Не забувайте, Польща – країна з величезним історичним минулим, вона має масу культурних пам’яток. Відправитися на екскурсію можна як у складі групи, так і самостійно. Можна їхати на особистому авто, громадським транспортом, а можна взяти машину на прокат. Останній варіант, правда, більше підходить для невеликих компаній, так як він не найдешевший. Проте, ніхто не зможе завадити вашим планам)

Перед поїздкою на польський морський курорт ви повинні враховувати, що літо тут аж ніяк не відрізняється дуже спекотною погодою. Місцевий клімат цілком підходить для пляжного відпочинку, але на сонці ви навряд чи обгорите. У гарний сонячний день температура повітря може досягати + 34°С, але переноситься таке тепло дуже легко. Температура води, згідно багаторічним дослідженням в Балтійському морі, становить влітку від + 9° С до + 22° С. І якщо значення в 9 градусів підходить скоріше любителям моржування, то 18 і вище – абсолютно нормальні температури для купання. Помилитися з купанням складно, так як пляжі в Польщі переважно знаходяться під наглядом рятувальників і забезпечені табличками із зазначенням температури води. Якщо купатися не можна, про це повідомляють спеціальним прапором. Рятувальники на човнах підпливають до плаваючих і повідомляють, що вони повинні покинути воду до часу зняття заборони. Але є місця, де температура більш-менш стабільна. Варто зазначити, що майже на всіх пляжах і курортах Польщі можна відпочивати з маленькими дітьми, так як глибина біля берега, за рідкісним винятком, дуже мала. Крім цього на офіційних пляжах завжди є рятувальники і виділені «лягушатники» для малюків. Влаштовані вони там, де мілко і вода тепліша. За таким жабником у рятувальників особливий нагляд. Взагалі діти в Польщі оточені турботою та увагою. Така політика держави і суспільства. Це стосується і пляжів. Незнайомі між собою діти, що граються на пляжі юрбою – явище нормальне.Так що поїхати на пляж в Польщу з дитиною буде навіть дуже доречно.

Що стосується готельної бази, то тут є і зовсім нові, досить сучасні комплекси, є споруди більш давні, яким по кілька десятків років, але які зазнали реконструкції. Тому вибір житла тут надзвичайно різноманітний. Все залежить виключно від ваших уподобань і фінансових можливостей. Стартова ціна на нічліг в хостелі в сезон – від 17 у.о. за дві персони. Якщо хочете знайти гарне, але недороге житло – починайте пошуки задовго до самої подорожі, краще на початку року.

Ціна на продукти харчування на польських курортах мало відрізняється від цін по всій країні. Якщо плануєте проживати в орендованих апартаментах, можна готувати їжу самостійно. Але і повноцінний обід в кафе на березі Балтійського моря обійдеться вам досить недорого. За 20-25 у.о. вам принесуть перше, друге і чай або сік. Краще обідати в ресторанах польської кухні. Так ви зможете більше дізнатися про країну, в якій відпочиваєте. Та й польські національні страви заслуговують того, щоб обов’язково скуштувати їх. У деяких кафе їжу продають на вагу, що дуже зручно і вигідно. До речі, у багатьох ресторанчиках є спеціальне дієтичне або дитяче меню, так що хвилюватися про харчування для дітей тут теж не варто.

Ну і останнє: більшість польських морських курортів славиться своєю екологічно чистою обстановкою, свіжим повітрям і сосново-буковими лісами. А значить, крім відпочинку і яскравих вражень, у вас є прекрасна можливість оздоровитися і запастися енергією на весь майбутній рік. Аж до наступної відпустки, яку ви неодмінно захочете провести на пляжах польської Балтики!