Популярність працевлаштування в цій країні ЄС серед українських громадян б’є всі рекорди. У візових центрах черга бажаючих знайти роботу в Польщі розписана на місяці. Однак далеко не всі претенденти знаходять тут, то, чого очікували, і через кілька тижнів все для них закінчується розчаруванням і поверненням додому. Щоб уникнути подібного, краще все обміркувати заздалегідь, зібрати більше інформації і вже, потім вирішувати класичне філософське питання щодо свого майбутнього. Отже, давайте зважимо всі аргументи “за” і “проти” переїзду на роботу в Польщу.

Переваги роботи в Польщі

  • Отримувати високу в порівнянні з країнами СНД заробітну плату;
  • Забезпечити собі і своїй родині високий рівень соціального захисту та безкоштовне базове медичне обслуговування;
  • Мати реальну можливість оформлення ПМЖ в Польщі;
  • Користуватися широким ринком вакансій;
  • Витрачати відносно невеликі гроші на квитки в Польщу.
  • Однак, щоб реально оцінювати вигідність будь-якого проекту, потрібно враховувати і мінуси.

Недоліки роботи в Польщі:

До доводам «проти» відносяться фактори, що впливають на працівників практично в будь-якій іноземній державі:

  • у разі фінансових труднощів першими звільняють іноземців;
  • іноземний громадянин більше залежить від роботодавця;
  • Необхідно вивчати польську мову;
  • Перебуваючи в чужій країні, будь-яка людина перебуває у стресовому стані.

Однією з причин невиправданих очікувань є відмова від пошуку легальної роботи в Польщі. Досить багато українців, вирішивши працювати в Польщі, оформляють туристичну візу (тип візи – С) і виявляється що на території чужої країни працювати не можна.

Умови роботи в Польщі для українських громадян

Польські роботодавці проявляють зацікавленість в прийнятті громадян України на заміщення вакансій. Їх задовольняє кваліфікація, і якість виконуваних українцями робіт. Поляки відзначають також працездатність і організованість працівників з України.

Умови роботи і життя для українців в Польщі, як і рівень оплати, на порядок вище, ніж в Україні. Влаштовуючись на легальну роботу в Польщі, відповідальні і працелюбні працівники можуть з часом  досить добре заробляти і розвиватися на новому місці.

Ніхто не говорить, що переїхати в іншу країну і гідно влаштуватися в новому житті буде легко і швидко. Однак репутація працівників з України в поєднанні з законодавчими ініціативами уряду Польщі відкривають більше можливостей серйозним і відповідальним фахівцям, твердо вирішившим змінити якість життя своїх родин.